WYDRUKI FINEART

Wydruki FineArt

fineart1 min

Fineart to technologia najwyższej jakości druku, która gwarantuje nam doskonałe odwzorowanie kolorów i długowieczność fotografii. Wydruk możemy określić mianem „Fine-Art” po spełnieniu jednocześnie kilku warunków:

  • Wydruk przygotowaliśmy na profesjonalnym ploterze fotograficznym, który obsługuje minimum osiem rodzajów tuszy pigmentowych. Pozwala to uzyskać odpowiednio płynne przejścia tonalne i szeroki zakres barw.
  • Podłoża przeznaczone do druku w jakości fineart są nieco grubsze od tych, które znamy z codziennych odbitek. Delikatna, przyjemna w dotyku tekstura wyróżnia się na tle pozostałych druków. Neutralne pH podłoża zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed wpływem substacji kwaśnych z otoczenia, w którym się znajdą.
  • Kolejnym warunkiem jest wykorzystanie oryginalnych tuszy pigmentowych, których mikroskopijne cząsteczki zamknięte w osłonkach z żywicy osadzają się na powierzchni papieru. Druk pigmentowy odznacza się bardzo dobrą trwałością i odpornością na blaknięcie.
  • Odpowiedni profil barwny odpowiada za zachowanie koloru i to właśnie on, odpowiednio dobrany do podłoża, tuszu i drukarki zagwarantuje nam doskonałe rezultaty wydruków.
fineart2 min
fineart3 min

Gotowe! Otrzymujemy wydruk, na którym doskonale zaprezentują się rekonstrukcje zdjęć, fotografie czarno-białe i kolorowe oraz sztuka cyfrowa z przeznaczeniem na wystawy. Tak przygotowaną fotografię możemy zasygnować na odwrocie nazwiskiem autora, datą wykonania czy studia, w którym zostało przygotowane.

Fotografię, która przeszła tak obszerny proces warto oprawić w Passe-Partout i elegancką, klasyczną, drewnianę ramkę. Teraz zostaje nam już tylko znaleźć odpowiednie miejsce na ścianie 🙂

Podłoża, których przeznaczeniem jest druk FineArt są bardzo liczne. Lata prób i doświadczeń zaowocowały wyborem dwóch, profesjonalnych podłoży, o powierzchni błyszczącej i matowej.

Papier Solution Fine Art White Velvet 270g – jest wykonany w 25% z bawełny i w 75% alfacelulozy. Jest w pełni matowy i nieco grubszy od błyszczącego, o nieprzepuszczalności światła na poziomie 93% i podłożu delikatnie bardziej kremowym.

Papier Solution Fine Art Ceramic Fibre 300g – jest podłożem o bardzo wysokiej bieli, wykonanym w 100% na bazie alfacelulozy. Posiada delikatny, szlachetny połysk, który wyróżnia go na tle pozostałych.

fineart4 min